15 Oct
15Oct

ОВД на період карантину

З метою уникнення помилок при оформленні:

-         повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля;

-         оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля;

-         звіту з оцінки впливу на довкілля в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля.

Просимо звернути увагу на наступне!

1) У Повідомленні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля та Оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля обов’язково має бути витримана форма. Заборонено змінювати порядок надання інформації, не додавати зайвої інформації, що не передбачена додатками 2 та 3 до Постанови КМУ № 1026.

2) 17 вересня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 824 «Про внесення змін у додатки 2 і 3 до Порядку передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля». Наголошуємо, що Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, та Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля обов’язково оформлювати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 824. 

3) Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, має містити виправдані альтернативи (одна з виправданих альтернатив географічного та/або технологічного характеру має бути обов'язково). Опис планованої діяльності та місця її провадження не є альтернативним варіантом. Технічна чи територіальна альтернатива є обов'язковою вимогою при розробці Звіту з ОВД відповідно до статті 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Також, у пунктах 2, 3, 6, 7, 8 має бути наданий опис всіх альтернатив, які передбачені додатком 2 до Постанови КМУ № 1026.

4) Звіт з оцінки впливу на довкілля має бути підписаний всіма його авторами (виконавцями) із зазначенням їхньої кваліфікації, згідно вимог, наведених у додатку 4 до Постанови КМУ № 1026.

5) Усі зауваження і пропозиції громадськості необхідно надсилати до: Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Департаменту екологічної оцінки та контролю, відділу оцінки впливу на довкілля. Поштова адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 35; електронна пошта: OVD@mepr.gov.ua, тел./факс +38 (044) 206-31-40, +38 (044) 206-31-50; контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна, директор Департаменту.Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України